ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України"  
 
ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України" ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України"
 
   
 

| рус. |

Відділ слухопротезування та функціональної діагностики дорослих

Лариса Анатоліївна Савчук

Л. А. Савчук

Керує відділенням кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Лариса Анатоліївна Савчук.

У відділі працюють вчителі-дефектологи І.Є. Пісарєва, Т.М. Закота, інженери Крупник Л.А., Юрченко Н.П., аудіометрист Слогоцька Л.В.

Обстеження слуху амбулаторних пацієнтів проводять лікарь сурдолог.

Хворим стаціонарних відділень стан слуху досліджують аудіометристи Іщенко І.А., Бабенко Н.П., Ковальова Л.З., Шиманська Н.І. та лікарь-сурдолог Міхно О.А.

Основні напрямки практичної діяльності відділу включають:
• проведення діфференційно-топічної діагностики та визначення ступеня порушень слухової та вестибулярної функції у дорослого населення;
• діагностика гемодинамічних порушень головного мозку;
• реабілітація соціально неадекватних порушень слуху шляхом підбору слухових апаратів;
• настроювання і оцінка ефективності різних моделей аналогових та цифрових слухових апаратів;
• проведення занять із навчання техніці мови, слухо-зоровому та зоровому сприйняттю мови, “читанню” з губ;
• проведення занять та інструктажу по експлуатації слухових апаратів та адаптації до них.

У відділі оснащені робочі місця для підбору і настроювання цифрових слухових апаратів фірм-виробників Siemens, Widex, Oticon, Bernafon, Phonak, UnitronHearing, Kind, Hansaton, ReSound, Interton, Belton.

Постійно оновлюється база даних по пацієнтам, що потребують слухопротезування, здійснюється методична і практична допомога обласним спеціалістам-сурдологам по роботі з програмним забезпеченням та практичному настроюванню слухових апаратів різних виробників. У зв‘язку з виробництвом та державними закупівлями нових моделей слухових апаратів програми з настроювання періодично оновлюються, а практичні навички потребують безперервного удосконалення.

У лабораторії відділу виготовляються індивідуальні вушні вкладки різних форм (канальні, напівканільні, скелетні, повна раковина) з використанням різних матеріалів (тверді - з акрилу та фотопласту, та м‘які - з силікону) на обладнанні фірми Starkey (США).

Відділ оснащений всім необхідним сучасним обладнанням для підбору та настроювання різних типів слухових апаратів та виготовлення індивідуальних вушних вкладок.

У відділі щорічно виконується біля 10 тисяч аудіометричних обстежень, 3 тисяч вестибулометричних досліджень, обслуговується понад 1,5 тисяч пацієнтів з приводу підбору, настроювання слухових апаратів та консультування по їх користуванню.

Спеціалісти відділу приймають участь у підготовці медичних сестер–аудіометристів, сурдологів та сурдопедагогів на курсах інформації та стажування з клінічної аудіометрії та слухопротезування, здійснюють методичну допомогу обласним сурдологічним кабінетам, а також проводять клінічні випробування нових моделей слухових апаратів та слуховимірювальної техніки.

Співробітники відділу.

Співробітники відділу
 
 

© 2012, ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України"